Konkurs „MISTRZ RECYKLINGU I ODZYSKU POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI”

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu organizowanego w ramach realizacji przedsięwzięcia pod nazwą „Odpady segregujemy i w czystej gminie żyjemy”. Organizatorem konkursu jest Zakład Zagospodarowania Odpadów w Olszowie. Celem konkursu jest edukacja dzieci szkolnych w zakresie zbiórki surowców wtórnych poprzez poszerzenie wiedzy o możliwościach wykorzystania odpadów i sposobach przygotowania odpadów do przekazania do recyklingu. Jesteśmy przekonani, że zebrana makulatura stanie się surowcem do produkcji nowych opakowań, książek i zeszytów.

Uczniowie w dniach od 01.11.2023 r. do 10.12.2023 r. gromadzili i przynosili do szkoły: gazety, kolorowe czasopisma, książki, stare zeszyty, opakowania papierowe i kartonowe oraz ulotki. Dnia 10 grudnia makulatura zostanie dostarczona do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Olszowie.

Dla szkoły, która zbierze największą liczbę kilogramów makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia, czekają atrakcyjne nagrody.

Czekamy na podsumowanie konkursu.