Lekcja biblioteczna

26 października 2018 r. odbyła się zapoznawcza lekcja biblioteczna dla klasy 1.

Podczas spędzonej wśród książek godziny lekcyjnej uczniowie dowiedzieli się między innymi, jakie zasady obowiązują podczas wypożyczania książek, jak wygląda karta czytelnika,  jak dbać o książki i jakich zasad przestrzegać podczas korzystania z wypożyczalni i pobytu w bibliotece. Uczniowie zostali także zapoznani z ustawieniem książek na bibliotecznych półkach, by podczas samodzielnej wizyty mogli szybko odnaleźć książeczki dla nich odpowiednie, pomagające w nauce czytania i rozwijaniu zainteresowań.

Wszyscy młodzi czytelnicy byli bardzo aktywni, chętnie dzielili się swoją wiedzą o bibliotece i odpowiadali na pytania. Pod koniec zajęć znalazł się także czas na wypożyczenie książki.