Dzień Edukacji Narodowej - pasowanie pierwszoklasistów

W piątek 12 października uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i rodzice. W szkole gościła tradycyjnie Wójt Gminy Perzów Danuta Froń.

W pierwszej części uroczystości dyrektor szkoły Barbara Maras złożyła serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Swoją wdzięczność  w postaci piosenek, wierszy i słów uznania wyrazili uczniowie klas II i III wraz z chórkiem szkolnym.  Szczególnie miłym prezentem okazały się portrety nauczycieli i pracowników wykonane przez uczniów klasy II. Życzenia dla nauczycieli popłynęły z ust przewodniczącej Rady Rodziców – pani Natalii Kowalczyk. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Jagoda Hoja wraz z koleżankami i kolegami z samorządu w ramach podziękowań za trud wkładany w pracę, naukę i wychowanie, wręczyli kwiaty dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

W drugiej części uroczystości odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Maluchy pod okiem wychowawczyni Katarzyny Dirbach wystąpiły przed całą społecznością szkolną prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie złożyły przysięgę i zostały oficjalnie pasowane przez panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Perzowie. Wychowawczyni wręczyła uczniom na pamiątkę tego ważnego dnia dyplomy, a rodzice przygotowali dla swoich pociech rożek z niespodzianką i  zaprosili  wszystkich na słodki poczęstunek.