Nagroda głowna dla Zespołu Szkół w Perzowie w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu

8 października 2018 r. Dyrektor Zespołu Szkół w Perzowie Barbara Maras odebrała z rąk członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej jedną z głównych nagród finansowych w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu  w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego.

Projekt „HOTELOWY RAJ” -o pszczoły i owady dbamy, łąkę i domki hotelowe dla nich mamy realizowany jest w przedszkolu, w ramach którego zagospodarowano teren wokół budynku.  Wspólnie z dziećmi i rodzicami wykonano ogród przyjazny owadom. Znajduje się w nim kwietna łąka, zagajnik drzew i krzewów owocowych, zielona polana z pieńkami drewnianymi do siedzenia. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, wsparciu ze strony sponsorów – Nadleśnictwa Syców, wspólnej pracy, udała się realizacja tego przedsięwzięcia.

Nagroda główna w wysokości 10 tys. złotych zostanie przeznaczona na polepszenie warunków nauki i odpoczynku  uczniów w szkole.