Spotkanie profilaktyczne z Klementyną Poprawialską

5 października 2018 r. naszą szkołę odwiedził coroczny gość -  Klementyna Poprawialska, czyli pani Jolanta Długołęcka – strażniczka ważnych zasad i autorka pouczających historii.

W swoim programie profilaktycznym pani Poprawialska porusza bardzo ważne tematy, tj. kultura, szacunek, bezpieczeństwo, agresja, wandalizm, dobre i złe nawyki.

Tegoroczne spotkanie dotyczyło uzależnień od papierosów, napojów energetycznych, dopalaczy i alkoholu. Pani Klementyna uświadomiła uczniom, że uzależnienie od alkoholu może mieć swój początek już w dzieciństwie, gdy co roku  urodziny dziecka lub Nowy Rok świętuje się szampanem bezalkoholowym.

Z pewnością dobre rady pani Klementyny sprawią, że uczniowie wezmą sobie do serca hasło: Kiedy ktoś cię poczęstuje, powiedz „nie!”, „dziękuję!”