Ogólnopolski projekt edukacyjny "Bajkowa wyprawa"

W roku szkolnym 2023/2024 grupa "Biedronki" brała udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Bajkowa wyprawa". Ogólnym celem programu było rozbudzanie zainteresowania literaturą klasyczną, upowszechnianie czytelnictwa oraz kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno. Do każdej opowieści przygotowane były ciekawe zadania do wykonania, dzięki czemu najmłodsi mogli uczyć się współpracy w grupie. Dzieci poszerzały słownictwo, rozbudzały wyobraźnię, kreatywność i twórcze myślenie. Ponadto doskonaliły umiejętność słuchania oraz wykonywania zadań w skupieniu. Wszyscy z ogromnym zaangażowanie i ciekawością uczestniczyli w poznawaniu kolejnych przygód bohaterów bajek. Dzieci poznały bajki: "Kot w butach", "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka", "Złota rybka", "Jaś i magiczna fasola", "Calineczka", "Kopciuszek".