Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Perzowie odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Perzów Danuta Froń, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie Iwona Witczak oraz przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół w Perzowie- Katarzyna Gnitecka i Dagmara Wawrzyniak.

W programie artystycznym pod tytułem „Relacje, czyli 11 Listopada w szkolnej TV” wystąpili uczniowie klasy VII, którzy zaprezentowali pieśni i utwory poetyckie nawiązujące do walk narodowowyzwoleńczych. Podczas akademii nie zabrakło również archiwalnych fotografii przedstawiających bohaterów walki o niepodległość, nagrań parad wojskowych, rekonstrukcji historycznych, zdjęć pomników, cmentarzy i samotnych mogił.

Spotkanie było również okazją do nagrodzenia tych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie literackim pod hasłem: „Kocham Cię Polsko za…” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie. Decyzją komisji konkursowej I miejsce zajął Kacper Gnitecki, którego praca wzruszyła jury. III miejsce otrzymała Nikola Snopek. Przyznano także wyróżnienia dla następujących osób: Laury Borkowskiej, Judyty Czajkowskiej, Hanny Domagalskiej, Szymona Gniteckiego, Dawida Gugały, Martyny Kozan, Barbary Kucharskiej, Liliany Marchewki, Jessicy Raczyńskiej oraz Jagody Smolarek.

Od wielu lat tradycją szkoły jest wspólne śpiewanie hymnu państwowego. Wszyscy uczniowie zgromadzili się przed budynkiem szkoły i po podniesieniu flagi na maszt punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy.