Klasowy konkurs pięknego czytania

03.11.2023r. w bibliotece szkolnej odbył się  konkurs pięknego czytania  uczniów klasy III, na który zaproszeni zostali uczniowie klasy 8. Podczas konkursu trzecioklasiści czytali fragmenty książki ,,Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom. Wykazali się niezwykłym przygotowaniem, dykcją oraz poprawnością i  tempem czytania. Na ten dzień uczniowie przygotowali także piękne prace plastyczne ilustrujące przygody głównego bohatera. Uczniów oceniało jury w składzie: pani dyrektor Barbara Maras, nauczyciel języka polskiego Małgorzata Poślod oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Nadia Staszak. Wybór zwycięskiej "trójki" okazał się bardzo trudnym zadaniem, ale w konsekwencji przyznano następujące miejsca:

I miejsce - Kevin Szymanek

II miejsce - Wiktoria Mikuła

III miejsce - Kajetan Leszczyński

Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni, otrzymali okolicznościowy dyplom.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja literatury i czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą oraz nauka współzawodnictwa w miłej atmosferze.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.