Za trud, za uśmiech, za serce…

13 października w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Perzowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dyrektor szkoły- pani Barbara Maras- serdecznie powitała wszystkich zebranych: Wójt Gminy Perzów- panią Danutę Froń, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz całą społeczność szkolną. W swojej przemowie zaznaczyła, że 14 października jest świętem wszystkich osób związanych z oświatą.

Następnie głos zabrała pani Danuta Froń, życząc pracownikom szkoły radości z wykonywanej pracy, wielu sukcesów a przede wszystkim zdrowia i pomyślności.

Po tych wyjątkowych słowach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprosili zebranych na część artystyczną. Najpierw zaprezentowała się klasa II, która wzruszyła publiczność swoimi występami tanecznymi, wokalnymi i recytatorskimi. Następnie na scenie pojawili się członkowie szkolnego samorządu, którzy z przymrużeniem oka przedstawili swój program pt. „Moda na nauczyciela”. W tym dniu nie mogło zabraknąć oficjalnego pasowania pierwszoklasistów. Zanim jednak tak się stało, najmłodsi uczniowie z dumą i radością pokazali to, czego już nauczyli się w szkole. Zwieńczeniem ich występów był wspólny taniec z rodzicami i panią dyrektor, do którego zaprosiła p. Anna Duczkowska- wychowawca klasy.

Za trud, za uśmiech, za serce… Dziękujemy- niech te słowa będą najlepszym podsumowaniem wspólnej pracy dla dobra wychowanków każdej szkoły.