DZIEŃ JABŁKA

RODZICE I DZIECI  ŚWIĘTOWALI RAZEM  ŚWIĘTO JABŁKA.

W czwartek  15 października w naszym przedszkolu odbył się kolejny dzień z cyklu kolorowych dni „Dzień czerwony”.

W tym dniu było bardzo wesoło i czerwono.

Rodzice ubrali swoje pociechy w całą gamę odcieni koloru czerwonego. Zaraz po śniadaniu rozpoczęto zajęcia i zabawy, w których to ten właśnie kolor wiódł prym.

Dzieci uczestniczyły  w specjalnie przygotowanym na tę okazje  teatrzyku pt. ,,Entliczek pentliczek".  Śpiewały  piosenki  o owocach , zatańczyły również owocowy taniec, rozwiązywały zagadki, a wszystko to przy aktywnym udziale rodziców.

Z tej okazji wspólnymi siłami wykonany został pyszny, słodki a co najważniejsze bardzo zdrowy sok jabłkowy i wieloowocowy.

Efektem wspólnie podjętych działań  były przepiękne  prace plastyczne wykonane wspólnie z rodzicami.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

Nad organizacją dnia czuwały panie - Halina Kozłowska i Katarzyna Dirbach.

Katarzyna Dirbach