Dzień Patrona Szkoły

Zgodnie z tradycją  w ostatni poniedziałek przed Świętami Bożego Narodzenia obchodziliśmy Dzień Patrona  Szkoły. W tym roku świętowaliśmy 220. rocznicę urodzin wieszcza.

Przy dźwiękach werbli wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn narodowy i złożono kwiaty pod popiersiem Adama Mickiewicza.

Dyrektor szkoły Barbara Maras wyjaśniła znaczenie pojęcia „patron” i podkreśliła ważność poszanowania  tradycji, którą pielęgnujemy w naszej szkole od 19  lat.

„Twórcze myślenie, aktywna postawa, rzetelna wiedza otwierają przed nami szerokie perspektywy na przyszłość” – powiedziała przewodnicząca szkoły Jagoda Hoja, podkreślając znaczenie „szkoły” i „nauki” w życiu młodego człowieka.

W części artystycznej uczniowie obejrzeli inscenizację dramatu „Dziady, cz. 2” oraz przedstawienie ballady „Lilije”, na które zaprosili uczestnicy koła teatralnego pod opieką pani Małgorzaty Poślod. Wysłuchaliśmy kilku utworów muzycznych w wykonaniu chórku szkolnego i pana Grzegorza Góreckiego poświęconych naszemu patronowi.

Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie pod czujnym okiem wychowawców przystąpili do wykonania zadań związanych z życiem i twórczością Adama Mickiewicza.

Ostatnim punktem święta szkolnego były zmagania sportowe. Realizację działań w klasach 4-8 wspierali nauczyciele wychowania fizycznego – pani Anna Młynarz i pan Dawid Misiak. Klasy ukończyły zawody z następującymi wynikami:

I miejsce – klasa 5b, II – klasa 6, III – klasa 8, IV – klasa 7, V – klasa 5a, VI – klasa 4.

W nagrodę za zdrową rywalizację wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

W klasach młodszych rozgrywki i zabawy sportowe przygotowały dla swoich uczniów panie: Edyta Capenko, Katarzyna Dirbach i Bożena Karolczak-Ostrowska.

Dzień Patrona upłynął wszystkim w miłej i przyjaznej atmosferze.