Mikołajkowy wyjazd do teatru

Grudzień to czas, który kojarzy się dzieciom szczególnie z prezentami. Tak było i tym razem. 5 grudnia klasy I -III wybrały się na wycieczkę autokarową do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl pt. "Trójka na głowie". Był to prezent mikołajkowy przygotowany przez rodziców dla dzieci.

Sztuka opowiada o poukładanym świecie zasad i przepisów dwóch bohaterów – Jedynki i Dwójki, którzy całe życie spędzają według jasnych reguł i porządku - „Pierwsze jest zawsze pierwsze, a drugie musi być zawsze drugie”. Kiedy w ich życiu pojawia się Trójka, wszystko staje się skomplikowane i inne...

Spektakl ukazuje młodym widzom, jak można osiągnąć równowagę  pomiędzy porządkiem a chaosem.